Ziua Vârstnicilor, sărbătorită în Parohia Timișoara-Iosefin

La 1 octombrie, de Ziua Internaţională a Vârstnicilor, Parohia Ti­mișoara-Iosefin, în colaborare cu Societatea Femeilor Creş­tin-Or­todoxe din Timişoara, a organizat o manifestare spiritual-muzicală pentru vârstnicii dintr-un așezământ timișorean. Părintele Ionel Popescu le-a vorbit celor prezenți despre purtarea de grijă a lui Dumnezeu față de noi, fiii și fiicele Sale și, împreună cu credincioasele din societate, au vorbit cu fiecare în parte și le-au oferit daruri. În continuare, un grup de eleve de la Liceul de muzica „Ion Vidu”, însoțite de profesoara de vioară, a susținut un miniconcert de muzică clasică, primit cu bucurie, cu emoție și aplauze de participanții la acest moment de suflet.

În final, am interpretat împreună câteva cântări bisericești și am promis că vom reveni să-i colindăm.